Бохоницький ЗДО (ясла-садок) "Дзвіночок"
Агрономічної сільської ради

Медичний кабінет

 

 

 

Слободян Галина Андріївна

Старша медична сестра

 

 

 

 

Стаж роботи: 20 років

Життєве кредо: Хто бере-наповнює долоні, хто віддає-наповнює серце!

Працює у дошкільному закладі з 2020 року.

Сестра медична контролює:

  • наявність у дітей довідок про стан здоров`я, проходження ними медичного обстеження;
  • якість харчування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог у закладі;
  • своєчасне проходження медичного огляду працівниками;
  • наявність санітарних книжок під час прийому працівників на роботу;
  • навантаження на дітей під час проведення фізкультурних занять;
  • дотримання режиму дня.

Влаштовуючи дітям під час зимових канікул «свято живота», батьки провокують загострення захворювань шлунково – кишкового тракту…

У перший тиждень січня, відзначаючи прихід Нового року і Різдво, люди наїдаються до відвалу. На жаль, діти від такого «свята живота» страждають насамперед. Отруєння, хронічні і гострі захворювання шлунково-кишечного тракту, — з цими проблемами зустрічаються дитячі гастроентерологи після зимових свят. Так чим же годувати дитину в новорічну ніч і що робити, якщо у неї все-таки з'явилися ознаки отруєння?

Декілька салатів, закуски, м'ясо, риба, гарнір, а потім ще тортик — ось звичайний перелік блюд для гуляння, навіть для дорослої людини таке поєднання продуктів небезпечне, що вже говорити про дітей! Тому малюкам давайте тільки перевірені блюда. Старшим дітям можна трохи посидіти за столом, але з'їсти, наприклад, картоплю і курятину, без салатів і солодкого. Звичайно, дитині треба поїсти в звичний час і вчасно лягти спати. Адже організм, особливо дитячий, звик до певного режиму харчування. Ще одне важливе питання — це свіжість їжі. Ніколи не давайте дітям вчорашній салат або котлети, декілька годин, що простояли, на столі. У нас прийнято готувати блюда заздалегідь і багато, а потім тиждень доїдати. Експериментувати на малюку не варто: він може отруїтися.

З середини грудня діти ходять на новорічні ранки, де їм дають подарунки. Зрозуміло, що цукерки в більшій кількості шкідливі, але як забрати у малюка його власність?..

Батькам необхідно стежити за тим, скільки цукерок з'їдає дитина і якої вони якості. Зараз подарунків дуже багато, але не все, що знаходиться в них, можна давати дітям. Дивіться на склад солодощів: у багатьох містяться стабілізатори, емульгатори. Печиво роблять за допомогою розпушувачів. Малюкам такі продукти краще не давати.

Як визначити, що у дитини отруєння, і що необхідно робити?

Першими ознаками захворювання є блювота, пронос і слабкість. Температура піднімається до 37,5-38,5 градусів.

Виникає біль в животі. Дитина втрачає багато рідини, тому . повинна випивати до двох літрів води на добу, але не відразу, а невеликими порціями. Очисну клізму можна поставити, тільки якщо зробити це порекомендував лікар: треба бути упевненим, що у малюка немає хірургічної патології, наприклад, апендициту. Дітям старшого віку шлунок очищають, визиваючи блювоту. Бажано дати сорбент у віковому дозуванні: активоване вугілля, ентеросорбент або смекту.

Після отруєння малюкові необхідно дотримуватися дієти?

Обов'язково!

У перший день пити тільки не дуже міцний чай, галетне печиво і гречану або рисову кашу, зварену на воді. Протягом трьох—п‘яти днів список блюд поширюється. Дозволяється вживати перетерті супи і молочні каші, кисіль, білковий омлет, м'ясо і рибу нежирних сортів, печені яблука, нежирні кисломолочні продукти. Через тиждень можна вживати звичайну їжу, але, по можливості, відмовитися від здобного тіста, тістечок, жирних сортів м'яса (свинина, баранина) і птиці (гусак, качка), смаженої риби. Та і дорослим, у яких є захворювання шлунково-кишечного тракту, краще виключити рибні і грибні бульйони, шпинат, цибулю, редиску, редьку і журавлину, шоколад, міцний чай і каву. Щоб уникнути неприємних наслідків свята, дітям, у яких є проблеми з харчуванням, перед вечерею можна дати ферменти, призначені лікарем. 

Логін: *

Пароль: *