Бохоницький ЗДО (ясла-садок) "Дзвіночок"
Агрономічної сільської ради

Порядок організації харчування у закладах загальної середньої та дошкільної освіти Агрономічної сільської ради (у новій редакції)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Додаток №1

                           до рішення 51 сесії сільської ради

8 скликання від 22 грудня 2023 року №2837

 

Порядок

організації харчування дітей у закладах загальної середньої 

та дошкільної освіти  Агрономічної сільської  ради

(у новій редакції)

 

 1. Харчування дітей у закладах загальної середньої та дошкільної освіти організовується у відповідності до Законів України «Про публічні закупівлі», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про державну допомогу сім’ям  з дітьми», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Постанови Кабінету Міністрів України  від 19.06.2002 № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 15.08.2006 № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, позашкільних закладах», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020  № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти», наказ Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002  N 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах», Закону України №474-ІХ від 16.01.2020року «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», Указу Президента України «Про деякі заходи щодо державної підтримки сімей з неповнолітніми дітьми працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових  обов'язків» від 17 березня 1998 року № 197/98.
 2. За кошти місцевого бюджету організовується безоплатне харчування в закладах загальної середньої освіти для учнів 1-4 класів та пільгових категорій 5-11 класів та вихованців дошкільних закладів наступних категорій:
  1. діти-сироти;
  2. діти, позбавлені батьківського піклування;
  3. діти з інвалідністю, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах або групах;
  4. діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”;
  5. здобувачі освіти закладів, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також діти, евакуйовані із зони відчуження, діти, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і ті, хто проживали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до ухвалення постанови про відселення;
  6. діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  7. діти з-поміж осіб, визначених у статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  8. діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків;
  9. діти, батьки яких є учасниками бойових дій;
  10. дітей, батьки яких були учасниками бойових дій АТО чи ООС.

         Перелік пільгової категорії може змінюватись відповідно до рішення сесії Агрономічної сільської ради та змін до законодавства.

 1. Розмір плати за харчування зменшується на 50 відсотків для батьків вихованців в закладах дошкільної освіти наступних пільгових категорій:
  1. дітей із  сімей, які опинилися в  СЖО (відповідно до рішення виконавчого комітету Агрономічної сільської  ради);
  2. дітей з багатодітних сімей.

         Перелік пільгової категорії може змінюватись відповідно до рішення сесії Агрономічної сільської ради та змін до законодавства.

 1. Підстави для надання пільг категоріям дітей, зазначених у п.2 та п.3:

         4.1.Для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю та учнів з особливими з освітніми потребами: документи, що підтверджують статус дитини.

4.2. Для дітей із малозабезпечених сімей: довідка з відповідного органу управління про перебування на обліку отримувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

4.3. Для дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС ( І-ІІ категорії у батьків): копії посвідчень дитини та/або батьків.

4.4. Для дітей з числа внутрішньо переміщених осіб: довідка із відповідного органу управління про те, що особа є внутрішньо переміщеною.

4.5. Для дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів: відповідні документи, що підтверджують встановлений статус дитині.

4.6. Для  дітей з-поміж осіб, визначених у статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” відповідні документи, що підтверджують відповідний статус.

4.7. Для дітей  працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків: довідка з відповідного органу внутрішніх справ.

4.8. Для дітей, батьки яких є учасниками бойових дій:  копія документу, який надає право щодо отримання пільги, встановленим чинним законодавством України для ветеранів війни – учасників бойових дій.

4.9. Для дітей, батьки яких є учасниками бойових дій зони АТО чи ООС: довідка (наказ) з військової частини, у якій дійсно один з батьків виконував службові (бойові завдання) в зоні проведення АТО чи ООС на території Донецької та Луганської областей.

4.10.Для дітей із  сімей, які опинилися в  СЖО: відповідне рішення виконавчого комітету Агрономічної сільської ради.

4.11. Для багатодітних родин - довідка з відповідного органу управління або  копія відповідного посвідчення.

 1. Харчування гарячими обідами учнів 5-11 класів, які не входять до пільгової категорії, здійснюються виключно за батьківські кошти.    
 2. При проведенні харчування вихованців закладів дошкільної освіти, учнів 1-4 та 5-11 класів пільгових категорій, видатки на оплату праці кухарів з нарахуванням, оплату енергоносіїв, здійснювати за рахунок коштів загального фонду в межах асигнувань, передбачених кошторисом.
 3. Відповідальність за безпеку та якість продуктів харчування, продовольчої сировини, готових страв покладається на відповідальних осіб закладів загальної середньої та дошкільної освіти.

Логін: *

Пароль: *